Autoportree

-
Sellel aprillikuu viimasel nädalal tuli mõte vaadata veidi enda sisse ja endale otsa. Pärast alguslaulu ja terepallide etteastet asusimegi mõtisklema selle üle, et millised me oleme.Kui emotsioonid said üle vaadatud, otsustasime veidi nalja teha oma välimuse muutmisega. Selleks pistsime pea läbi auguga paberi, millele oli joonistatud kas roosa printsess, orav või hoopis kloun. Kui lõbus see oli. Emmed ja issid said ka proovida.

Nüüd oligi aeg meisterdada oma portreed. Selleks vaatasime kõigepealt peeglisse ja jälgisime hoolikalt oma välimust ja näoilmeid. Siis poseerisime Kudrunile, kes tegi näost foto ning printis selle välja. Lõikasime näo paberist välja ja liimisime suuremale paberile. Nüüd sai värvi ja pintsliga endale keha joonistada ja lisada kehale veel värviseid käe- ning jalajälgi, et oleks võimalikult sarnane. Riideid sai kaunistada paberi ja augurauaga tehtud väljalõigetega. Lõpetuseks veel lõngast või heiest uhkeid juukseid lisada. Tere Haldjapere sai vahvaid põnniportreesid täis.


Suuremad lapsed aga said põhjalikuma portreemaalimise õpetuse. Enne maalima asumist rääkisime pea kujust, silmade ja nina ja suu asetusest ja muudest näo osadest. Siis õppisime segama naha värvi. Lisasime valgele pruuni ja veidi punast, tilgake kollast. Maalisime juuksed, siis vaatasime peeglist üle, et mis värvi me silmad on, maalisime need ja ülejäänud näo osad. Jõudsime ka taustale mõelda ning kõik maalid saidki valmis ning olid nii omanäoliselt imelised.
Eelmine
Vee- ja vahumängud
Järgmine
Kevadine lillepeenar

Lisa kommentaar

Email again: