Jõulunädal Haldjaperes

-
Esimest korda ajaloos olid Haldjaperes jõulunädalal uksed lahti ja jõulutunnet sai jagatud siia ja sinna, vasakule ja paremale, uksest ja aknast. Oli mõnus, oli õdus.

Sel erilisel nädalal alustasime tunde nagu jõulunädalale kohane - küünlalauluga. Seejärel oli päkapikuloo kord. Iga-jõulune sõrmemäng. Mõnes tunnis  oli etendus lausa kahes vaatuses, vahepeal tegime piparkooke ja jätsime päkatsid magama ja sirutasime ise selga.

Piparkookide tegemisel oli kõige lemmiku osa jahu lauale ja taignale saputamine ja siis kohe selle järel taigna söömine. Lihtsalt nii hea oli. Kui nüüd päris aus olla, siis meil on kodus ka sedasi, et hooaja esimene taignaportsjon kulub lihtsalt ära söömiseks. Sedasi viilakatena. Järgmistest saab juba ühtteist küpsetada ka. Meil õnnestus Haldjaperes samuti mõned piparkoogid ka ahjuplaadile sättida.
Kui piparkoogid olid plaadil rivis ja lugu lõpuni räägitud, läksime mängumaale!
Mängumaa põrand oli pallidega kaetud. I
gaühel oli ülesandeks leida omale värvi järgi palle.  Meil oli seal juba tuttavaid värve: sinine, punane, kollane,  oranž ja roheline. Aga oli ka erilisi, uusi värve: roosa ja lilla. 

Peale pallide kotti korjamist sai kott peale jõulusoovi ja ilusa punase paela ning kõik said omale jõulukingiks kotitäie palle.
Samal ajal küpsesid mängumaa ahjus piparkoogid ja ka need said kenasti kaasa pakitud. Ja siis sai lõputult mängida või siis umbes nii kaua, kuni lõunauni kimbutama hakkas ning tuli ennast koos jõuluelevusega kokku pakkida. 

Aitäh ja mõnusaid pühi kõigile!

Eelmine
Kuuseehted nii ja naa
Järgmine
Jää nagu jäätis

Lisa kommentaar

Email again: