Liblikatund

-
Kevadele kohaselt hakkab loovustundidesse tulema riburadapidi putukaid. Sel korral lendas loovustundi üks suur kirju liblikas. 
Liblika meisterdamiseks läheb vaja
:

* paberist väljalõigatud liblikatiibasid
* wc-paberi või köögipabertoru liblika kehaks, mille sisse on lõigatud pikad sälgud, kuhu hiljem tiivad pista
* üsna vedelaid värve tiibadele
* musta värvi kehaosale
* pintslid kehaosa värvimiseks
* pipetti ja alust vedela värvi pigistamiseks 

Alustasime liblikale keha värvimisest. Selleks kasutasime musta värvi ja pintslit - võõpasime, paitasime ja täpitasime wc-paberitoru mustaks ja jätsime ootele.Järgmisena tulid mängu vedelad värvid ja pipett - meie lemmik pigistamise mäng. Katsime vedelate värvidega kõigepealt liblika ühe poole. Põnevuse pärast :). Kui üks pool on mõnusalt värvitäppe täis, siis on täpselt paras aeg katta need teise poolega ja panna peitu. Natuke patsutamist ja meelitamist ja voilaa! liblikas ongi üleni värviline. Ava ettevaatlikult kokkupandud tiivad ja muudku imesta ja imetle.

Võid seda sama mängu teha mitu korda ja meisterdada sedasi mitu liblikat. Mõned liblikad võid kleepida näiteks aknale või panna magnetiga külmkapile. Ühele liblikale võid lisada lõpetuseks ka kehaosa. Lõika wc-paberi toru sisse on pikad sälgud ning pista värviline liblikas selle vahele. Kehaosast kinni hoides on hea liblikat käed hoida ja sellega ringi lennata :).

Mõnusat värvilist lendu!Eelmine
Emadepäeva üllatus
Järgmine
Lepatriinud

Lisa kommentaar

Email again: