Lilleline tund

-
Eelmise nädala loovustunni vallutasid meil Haldjaperes lilled, mis oma õied raginaga muru seest välja on pistnud.
Tundi alustasime ühe tavapäraselt tundi alustava kellamängu seest välja tulnud lillega. See lille käis lapse juures lapse juurde, igaüks sai seda nuusutada (mõnes tunnis lõhnas ka :)) ja siis sõbrale edasi kinkida. Küll see jagamine on üks tore mäng :). Seejärel tegid erinevat värvi lillede kroonlehed tuttavat tantsu (et ikka kinnistada suuna-mõisteid ja korrata loendamist) ning lõpuks korjasime endale ka meisterdamiseks kroonlehti. Vastavalt sellele, mitmeni keegi juba lugeda jaksas.
Pildi tegime kõik koos ühe suure paberi peale - seltsis ikka segasem. Alustuseks rullisime laiali palju-palju kliistrit. Tööriistadeks seekord värvirullid, millega tööd tehes saime jälle üle korrata erinevad suunamõisted (üles, alla, ette, taha). Üsna varsti lendasid rullid käest, et ise ennast tööriistana paberile heita. Lusti pärast lisasime ka värvi. Eelmisest tunnist juba tuttav roheline värv kõigepealt. Selle peitsime üsna varsti krabiseva valge paberi sisse - võtsime kõik tüki küpsetuspaberit. Selle käkerdasime palliks kokku ja mängisime viskamismängu (silma-käe koostöö). Selle käkerdamise ja loopimise peale muutus küpsetuspaber palju pehmemaks ning me sikutasime selle jälle lahti ja silusime värvi-kliistri segu peale sirgu. Ehk et nagu see ilm meil siin on - kord lubab juba sooja kevadet, seejärel jälle külmetab või sajab lund.
Külmale vaatamata hakkasid erinevad lilled pildile tekkima. Kasutasime erinevates tundides erinevaid variant: lillešabloone, muffinivorme, mängukäigu korjatud kroonlehti, lillesüdamikuks maisijahu, ruumilist paberit ja pudelipõhjasid.  Kokku sai selline nagu allpool näha :).
Eelmine
Roheline ja kollane, kevade meelitamise tund
Järgmine
Pesupäev

Lisa kommentaar

Email again: