Lõhnab nagu... jõulud!

-
Haldjaperesse hiilib sisse jõuluaeg! Sel nädalal hakkas meil igatahes juba väga jõuluselt lõhnama.

Aga kõigepealt süütasime koos advendiküünla koos traditsioonilise küünlalauluga. Mõned laulud lähevad iga aastaga aina paremaks ja paremaks!

Seejärel asusime valmistama soolatainast. Jahu sisse sai iga laps tõsta kulbiga soola. Ja loendada, mitu kulbitäit võttis. Jahu ja sool kokku veel jõulu moodi ei lõhnanud, nuusutasime väga hoolega, aga ei midagi! Jõululõhna lisasime piparkoogimaitseainega ja ohsaaaaaaa! - lõhnaski juba täitsa õigesti! Aga kuna tainas ainult jahust, soolast ja jõululõhnast koos ei seisa, pidime juurde lisama vett. Jälle sai päris mitu väikest kopsikutäit loendatud. Ja siis segama ja mudima ja sõtkuma, kuni imeliselt jõululõhnaline tainas valmis sai.

Nüüd hakkas päris mäng pihta! Tainapalli sai käte vahel veeretada ja rullida ja pots! maha kukkuda lasta. Siis sai tainast veel rebida ja noaga lõigata ja rulliga lahti rullida. Ja mustreid sai ka taina sisse teha, näiteks kammiga ja reljeefse rulliga ja pulgaga. Ja kõike seda mitu-mitu korda, kuni tehnikad kenasti käpas olid. Seejärel said julgemad lisada tainale natukene värvi, et põnevam oleks.
Kui tainaga mängimisest isu täis sai, otsisime välja piparkoogivormid ja meisterdasime Väga Jõululõhnased Jõuluehted.

Suuremad lapsed said jõululõhna päris ise välja võluda: kõigepealt uurisime, mismoodi näeb välja kaneelikoor ja vürts ja nelk ja koriander ning siis suristasime need kohviveskis peeneks.

Nii lihtne see jõululõhna tegemine ongi :)


Eelmine
Pillikuu lõpetamine trummiorkestriga
Järgmine
Jõulukuu on tore kuu, kambri nurka kasvab puu

Lisa kommentaar

Email again: