Miks tulla lapsega folgiringi?

-
Sel sügisel - juba 4. septembrist - alustab Haldjaperes taas folgiring Kreete Viira juhendamisel. Lisaks lihtsalt toredusele, on folgiring ka väga hariv ja kasulik, seda mitmel põhjusel.
Lapsel areneb rütmitunne. Folgirütmis kiikudes, liikudes, käsi plakssutades ja kivi koputades hiilib rütm vaikselt, aga järjekindlalt väikese folkari igasse ihurakku ja ei lähe sealt enam kusagile. Lisaks sellele areneb sõnavara. Folgiringide kindlaks osaks on liisusalmid ja näpumängud - logopeedide suured lemmikud lapse kõne ja keele arengu toetamisel.

Folgiring on hea võimalus koos lapsega õppida. Mängud ja laulud sisaldavad endas sõnade ja liigutuste kaudu palju igapäevatoimetusi ja töid, mida ise, ilma kodumasinata teha. Seeläbi areneb ka fantaasia ja kujutlusvõime. Läbi mängu saab päris asju ja tegevusi läbi proovida.

Pärimuslikud mängud õpetavad lisaks igapäevatoimetustele ka muid eluks vajalikke oskusi: näiteks oma järjekorra ootamine, vahetamine, koostöö.... ehk sotsiaalseid oskusi.

Folgirongis käies saad sa kaasa aidata Eesti lastepärimuse kestmisele ja mis põhiline - seeläbi rikastad sa oma kodust mängurepertuaari. On üsna kindel, et sealt edasi läheb see koos lapsega lateaeda või kooli ja see on tore :).

Folgiringis saab lõputult mängida - nii väike kui suur.
Folgiringid toimuvad kolmes rühmas:

Beebifolk I on laulu-mängutund kõige pisematele. Koos mängime hüpitus- ja näpumänge, loeme vanavanaemade kombel sõrmi ja varbaid, kuulame erinevaid pillihääli ning teeme tutvust vanade unelaulude ja laulumänudega.

Beebifolk II on juba omal jalal liikuvatele mudilastele. Koos laulame vanu laule, loeme liisusalme, mängime lihtsamaid laulumänge, püüame seimesi tantsusamme seada, kuulame ja katsume pille.

Lastefolk – sellesse rühma ootme 3-... aastaseid lapsi. Koos mängime palju vanu mänge ja laulumänge, loeme vigursalme, mängime pilli, tantsime, tutvume tähtsamate rahvakalendri tähtpäevadega, vahel meisterdame natuke ja kohe kindlasti laulame. Tunnist on oodatud osa võtma ka lapsevanem(ad) - koos on vahvam!

Juhendajast: Eestvedaja Kreete Viira on tegelenud Eesti pärimuskultuuriga teisest eluaastast peale Pelgulinna folklooriklubi juures, aastast 2002 selle juhendajana. Beebifolk sündis aastal 2008 koos Kreete esimese lapsega, tänaseks on Tallinnas tegutsemas 2 beebifolgi ja 2 lastefolgi rühma.
Igal aastal juulikuu viimasel nädalal võib Kreete leida Viljandi Pärimusmuusika Festivalil läbi viimas
titelaulu- ja mängutuba ning laste laulu- ja mängutuba.
Kreete on lõpetanud Tartu Ülikooli Eesti ja võrdleva rahvaluule eriala (MA), kultuurikorralduse eriala (MA) ning koolieelse lasteasutuse õpetaja eriala (BA).

Tunnid toimuvad Haldjaperes Kastani 38, 2 korrusel.
Tunniplaan:
Esmaspäev kl 9:30 Beebifolk I
      kl10:30 Beebifolk II
      kl 17:30 Lastefolk

Registreerumiseks kirjuta, palun: loovustund@haldjapere.ee

Kohtumiseni folgiringis!

Eelmine
10+ põhjust, miks Haldjaperre tullakse (nii nad räägivad)
Järgmine
Haldjapere väikesed mesinikud

Lisa kommentaar

Email again: