Nädal enne vaheaega

-
Nädal enne vaheaega loovutundides kordasime veidi seda, mida olime varasemalt teinud ja meisterdasime emmede-isside abil endale kaasa mängu, millega kodus mängida.
Alustasime kritseldamisest kollase ja punase vahakriidiga. Tuletasime meelde, kuidas me oleme täppe teinud ja kriipse joonistanud. Kes soovis, sai ennast üleni paberile kujutada emme-issi abiga ja siis ennast meelepäraselt "tuunida".

Kriite ja soojendusharjutust oli vaja kohe esimese sorteerimismängu tegemiseks. Võtsime munarestid ja asusime nende sisse kollaseid ja punaseid pesasid tegema. Pruune sai ka teha.

Edasi tuli, nimelt sorteerida, kollaseid ja punaseid karvaseid pallikesi pruunide kastanite seast. Et see kõik ei oleks liiga lihtne, siis takistas asjade kausist väljavõtmist selle ava ümber pandud kummid. Teine keerukam osa ülesandest oli asju pintsettidega välja võtta. Peenmotootika pidupäev :)!

Sorteerimsmängu sai teha umbes sada korda edasi-tagasi või nii kaua kuni tähelepanu püsis. Samal ajal sai asju võrrelda - värvid, suurused, hulk jne.
Kui see mäng enda selleks korraks ammendas, said emmed-issid värviliste pesadega munaresti enda kätte, et seda selle külge ka teine mäng ehitada. Lapsevanemate loovusharjutus :). Mitu vanemat tõdes, et nad polegi ammu midagi sellist teinud ja kogesid lisaks eduelamust - mis sa hind veel tahad. 

Samal ajal mängisime meie lastega asjade kasti pistmise mängu :)Ehitamiseks olid valikus erinevad torud ja karbid ja munakarbid jne. Ehitamise vahepeal said vanemad "toodet testida" - ehk mängu lapsega katsetada. Nii mõnigi kord tuli teha parandusi, aga tulemus sai seda mängukindlam.

Suurte laste loovustundides kordasime üle kõik suured kunstikud, kellest oleme seni rääkinud: Pollock, Kandinsky ja Monet. Kunstimine käiski seekord justkui kolmes kunsti-keskuses, kus sai vastavalt iga kunstniku stiilile ühistööd täiendada.

Eelmine
Uus kuu ja uued algused
Järgmine
Isad - tähtsad tegelased meie elus

Lisa kommentaar

Email again: