Nagu kala vees

-
Kuna Haldjaperes sai tehtud tule teemaline tund seoses draakoni aastaga, siis tekkis mõte, et tasakaalu mõttes peaks tegema ka vee tunni. Mõeldud tehtud. Alustasime vee tundi veest rääkimisega: kust vesi tuleb, kust seda leida võib, mida veega teha saab, miks vett on vaja ja kellele on vesi elukohaks. Tegime ka väikese teaduskatse, kus pudelisse tekkis veekeeris. Siis aga ilmusid meile tsirkusekalad. Kaladele meeldis väga tantsida ja kukerpallitada kalakeste laulu järgi. Kuulasime seda lausa 2 korda ja laulsime kaasa. Kui tsirkusekalade etteaste lõppes otsustasime proovida ise kala püüda. Kõik said väikese õnge ja proovisime konksuga väikseid kalakese, niipalju kui keegi jaksas. Siis panime nad akvaariumisse väikese pilu kaudu

Kui see kalatrall läbi sai siis käärisime käised üles ja asusime endale enda akvaariumi tegema. Saime papist alused kuhu peale tupsutasime sinist värvi suurte pesunuustikutega. Pesimegi alused siniseks. Nüüd saime mullikilet ja rullisime sinna peale valget värvi värvirulliga. Kui selle sinise aluse peale vajutasime, siis muutus vesi mõnusalt laineliseks ja valgelt vahuseks. Et veelgi enam vahtu saada, siis segasime kausis vett ja seebihelbeid ning puhusime kõrrega mõnusalt palju vahtu, mida sai lusikaga pildile lisada.

 

Kui vesi akvaariumis, siis lisasime järgmisena veetaimi, milleks olid värvilised krepp-paberi ribad. Rebisime neid ja panime otse värske värvi sisse.

 

Siis saime endale valida mõned väljalõigatud kalad. Igaüks vaatasime, mitu ja kui suured talle akvaariumisse mahuvad. Kalade jaoks saime värve ja pintsli, et need ära värvida. Võis ka sõrme kasutada pintsli asemel.

 

Kui kalad said akvaariumisse paigutatud, lisasime neile ka veidi kaerahelbeid kalatoiduks. Lõpetuseks kinnitasime klambritega akvaariumile läbipastva kile. Uhke, läikiv ja värviline tükike veemaailma saigi valmis! Mull mull!


Eelmine
Päike!
Järgmine
KEVAD!

Lisa kommentaar

Email again: