Oranži ja musta lummuses.

-
Et käimas on Halloweeni nädal, olime loovustundides sellest veidi inspireeritud ja võtsime mängu 2 hälloviinilikku värvi: oranž ja must. Tegevusi läbis sensoorne mäng oranžide ja mustade materjalide ja vahenditega.
Alustasime mängimist jahumassiga, mida nimetatakse ka söödavaks liivaks või pilvemassiks ja kindlasti on sel veel nimesid. Kui jahu sisse segada paras kogus toiduõli ja see hästi läbi segada, tekib selline mõnus pehme mass, mis toimib nagu liiv.
Võtab kuju, pudeneb, vormub, lendab ja mida kõike veel. Lisaks õlile oli meil lisatud segu sisse ka oranži värvi riivitud asfaldikriidi abil. 

Et asi ei oleks liiga lihtne, nagu ikka, siis olid selle pehme massi sisse peidetud mustad kõvad makaronid ja päevalilleseemned. Ja see pole veel kõik - kogu see segadus oli omakorda kausis, mille peale olid tõmmatud kummid.
Esiteks tegid need häält, teiseks moodustasid nagu väikese võrgu või väikesed avad läbi mille tuli jahu seest seemneid-lipsumakarone välja sorteerida.
Silm ja käsi pidid tegema head koostööd, et seda teha. Kes tahtis ja jaksas veel keerukamat ülesannet ette võtta, see sai ka näpitsad sorteerimisele appi võtta. 


Kui see töö tehtud, siis saime jahumassiga mõnuga mängida - tõsta, kühveldada, lükata, selle sees joonistada, liivavormidega vorme teha, vorme katki vajutada jne. 
Lõpuks muutsime jahumassi tekstuuri - lisasime sellele nimelt sooja kliistrit/vett. Kui mass lendles ja läks käes lihtsalt pudiks, märg mass aga mõnus paks jahuvärv, mis igale poole kinni jäi. Appi tuli ehituspapp, mis on sellise värvi jaoks just paras lõuend. Oranži jahuvärviga tahtis varsti mängida ka must näpuvärv. Tööriistaks oli wc-paberi toru, mis oli otsast harali lõigatud - sellega sai musta värvi sees keerutada ja siis pots ja pots pildile astuda. 

Kõige lõpus tulid pildile ja mustad lipsukujulised makaronid ja seemned, mis tunni alguses jahu sees välja said sorditud. 

Suuremate laste (3+) tunnis oli aardejaht, mille käigus kogusid lapsed kokku meisterdamiseks vajamineva kraami. See järel asusime ämblike, nahkhiiri ja kolle CD-plaatidest meisterdama. 
Et tund oli nii hoogne, siis eda pildile püüda ei õnnestunudki :). Eelmine
Sügislehed
Järgmine
Marti-marti!

Lisa kommentaar

Email again: