Otsides Eestit

-
Haldjaperes otsisime sel nädalal Eesti lipu värvi asju. Väiksemad stuudios, suuremad mängumaal ja kõige pisemad näiteks enda jala küljest.

Kõik need asjad olid miskipärast teibiga kinni. Väikesed näpud said teibi lahti tõmmata, asja oma kaussi viia ja teibitüki prügikasti paigutada. Teate ka, kui keeruline on kleepuvat teipi prügikasti paigutada? Ja kui keeruline on veel meeles pidada kaheosalist ülesannet (asi kaussi ja teip prügisse)?

Ajutrenni tegime ka siis, kui kõik asjad olid üles leitud - nüüd hakkasime neid värvide järgi sorteerima. Ikka sinised asjad siniste asjade kasti, mustad asjad mustade asjade kasti ja valged asjad valgete asjade kasti. Mõni asi ei olnud ei sinine, must ega ka valge - neile võtsime täitsa omaette kasti. Aega see raske töö võttis, aga lõpuks said kõik lapsed oma kaussidest asjad õigetesse kastidesse paigutatud.

Kui asjad ära sorteeritud, sai asuda isamaalist installatsiooni tegema - ikka sinise, musta ja valgega. Suuremad lapsed kasutasid töö valmimiseks asju, mis nad kokku olid otsinud, väiksemad said värvi sees sõita autode ja rullidega.

Lõpuks oli kõik nii pidulikult sinimustvalge, et Eesti sünnipäeva õhin puges juba kõigile põue.

 


Eelmine
Tordipidu
Järgmine
Elu nigu hernes

Lisa kommentaar

Email again: