Parem-vasak, virmalised välja

-
Sel nädalal olime väga virmaliste lainel, sest kogu ilm on justkui virmaliste lainel. Mis seal salata, eks see on ju imeline nähtus! Lisaks virmalistele mängisime Parema ja Vasakuga ning joonistasime vahelduse mõttes püsti.

Parem ja Vasak trügisid kohe kõige esimesena tundi - küll oli neil laulu sisse asja ja küll tahtsid meiega mängida. Lasime sel kõigel muidugi lahkesti juhtuda. Meil oli mängimiseks üks värviline rõngas, mida laulu saatel paremal vasakule käest kätte edasi andsime. Iga salmi lõpus saime arutada selle üle, milline värvi meie käe alla parajasti jõudis. 


Värvidest rääkimise ja laulmise juurest läksime edasi värvilise plastiliini juurde - see oli eeltööks kõige lõppu. Tegime sõrmedele trenni ja rullisime imetillukesi ussikesi ja kuulikesi plastiliinist. Seejärel pistsime need põnevatesse karbikestesse. Õhkkond oli väga asjalik ja töine. 

Värvilise plastiliini juurest läksime edasi värviliste virmaliste juurde. Panime molbertid põrandale püsti ja asusime õlipastelli-juppidega kriipse tõmbama - ülevalt alla - kikivarvule ja kükki. Enne joonistamist me natuke ronisime ka - molbertitest tehtud radadest läbi. Eks see pisikeste kunsti tegemine ongi natuke nagu trenn. Kogu keha teeb tööd. 
Peale hoogsat kriipsutamist asetasime paberi maha, võtsime emmed-issid ka appi ka kritseldasime paberile veel natuke õlipastelli.

Ja siis saabus öööö!
Katsime kogu seni tehtud töö musta värvi ja nõudepesuvahendi seguga. Nõudepesuvahend aitab värvil hiljem lihtsamalt õlipastellide pealt maha tulla. Tööriistana kasutasime svammist spaatlit.

 Peale seda võtsime väikesed võlukepikesed ja tegime värvi sisse vigureid - virmalisi. Värvid hakkasid selle peale lahedasti ööpimedusest välja tulema. Mõnes tunnis kasutasime laiemat plastikus spaatlit ja tõime värve veel rohkem välja. 
Kõige kõige lõpuks otsisime üles tunni alguses tehtud plastiliinist kuulikesed ja ussikese ning vajutasime-tõmbasime neid pildile. Küll sai palju virmalisi pildile!


Kunsti tegemiseks läheb vaja
:
  • võimalikult suurt paberit
  • vertikaal- ja horisontaalpinda tegutsemiseks
  • plastiliini vm voolimismassi
  • mängu mõttes augukestega karpi või kauss, millele on toidukile ümber pandud ning selle sisse väikesed augud tehtud
  • õlipastellide juppe
  • must näpu- v guaššvärv + nõudepesuvahend
  • pehme spaatel värvi laialiajamiseks (võib kasutada ka käsi)
  • pulk ja/või tugevam spaatel/pahtlilabidas
  • soovi  korral valge v kollane värv pulgaga tähtede tegemiseks taevasse
Eelmine
Lumesõda ja liumägi!
Järgmine
On nurgad, ei ole nurgad...

Lisa kommentaar

Email again: