Pillikuu–Banjo ja tsaka-tsaka

-
Haldjapere loovustundide teisel pillinädalal alustasime tundi lõbusa lauluga. Lõime rütmi kaasa ja jutustasime, et kes millist pilli teab või omab või on proovinud.

Valasime põrandale hunniku metallist purgikaasi ja kujutasime ette et need on trummikomplekt ja toksisime pulkadega rütmi. Siis alustasime tsaka-tsaka pilli meisterdamist. Selleks valisime 2 ühesuurust purgikaant. Iga laps sai topsitäie sarvekese makarone ja panime need ühe kaane sisse. Siis teipisime teise kaane sellele külge ja makaronid jäid sinna sisse. Jäi veel üle kaunistada. Liimisime kummalegi poolele paberist ringi ja kaunistasime kleepsude ning kriitidega. Lisasime ka paar kuldset lindikest et pilli raputades lisaks häälele ka sädeleks.


Banjo jaoks võtsime veel ühe purgikaane. Panime sellele 3 kummi, mis olid pillikeelteks. Teipisime tagantpoolt kinni, et maha ei libiseks. Ja pillikaelaks teipisime sinnasamasse laia jäätisepulga. Nüüd veel kaunistamine ja voila!


Viimaseks tegime ka ühe pildi. Papile oli liimitud värvimata paber pildikestega erinevatest muusikariistadest. Proovisime arvata, mis pillid need kõik on. Siis lärtsatasime mõnuga sinna värvi ja pudistasime tangu või muid terakesi. Katsime pildi toidukilega nii, et värv jäi täiesti sinna alla kinni. Ja oma sõrmekestega ajasime läbi kile värvi laiali. Mõned muusikariistad jäid peitu. Ja värvid segunesid nii mõnusasti.


Kui meisterdamise platsi ära koristasime, siis võtsime oma uued pillid ja laulsime veelkord lõbustab laulu päkapikust, kes metsa sees saiu küpsetab :)

Juba poole orkestri jagu pille on nüüd meil olemas.Eelmine
Issile pilli - konnakrooks või elevanihüüd?
Järgmine
Paramm-paraa ja rohkem mürtsu!

Lisa kommentaar

Email again: