Roheluse väljavõlumine 

-

Kuna eelimise nädala päikesed tegid juba nii head tööd, pannes õues lume sulama ja veed vulisema, siis otsustasime proovida veelkord veidike maagiat teha ning alustada roheluse väljavõlumisega.

Alustuseks mõtlesime erinevate roheliste asjade peale, mis kõik olemas on: kurk, kapsas, herned, muru, lehed, krokodill, sibul, konn. Konna nimetamise järel hüppas eiteakust üks konnake meie sekka ja tahtis meile mõned värvide mängud õpetada.

Kõigepealt otsisime ruumist erinevaid värve ja puudutasime neid.

Siis leidsime värvilised pallikesed. Need olid segiläbi ja otsustasime need ära sorteerida kastidesse. Punased, sinised ja rohelised. Igaüks oma kasti. Selleks, et kastideni jõuda, pidi läbi rohelise tunneli ronima.

Kolmandaks mänguks oli detektiivimäng, kus kandikul olevad rohelised asjad pidi meelde jätma ja siis ükshaaval kadusid rätiku all olles asjad ära ja siis sai pakkuda, mis asi ära kadus. Lapsed olid väga head detektiivid.

Jõudiski kätte meisterdamise aeg. Võtsime paberi ja joonistasime sinna oma käed. Siis valasime kaussi sinise ja kollase värvi. Tegime pintsliga veidi maagiat ja sinna tekkis roheline värv! Saime oma käe kujud värvida roheliseks ja oma käed ka roheliseks, et vajutada käe jälg paberile. Augurauaga tegime mõned rohelised täpid ka kaunistuseks värvi sisse. Väikesed beebid said kauem värviga mätsida, pusserdada krepp paberi ribadega ja mätsida roheluse sisse värvilisi paberlille väljalõikeid.

Aga teine töö oli meil ka plaanis. Pärast põhjalikku rohelisega tutvumist sai igaüks endale oma väikse puukese teha. Puu aluseks oli puidust klots, mille lihvisime siledamaks liivapaberit. Siis valis igaüks ühe väikse puukese, mille jaoks puurisime alusesse sobiva augu. Kui puu oli kinnitatud, siis asusime krepp-paberist lehekesi lliimima. Suuremad lapsed said lehe sisse liimida peenikese traadi, et oleks võimalik puulehe kuju muuta.

Ohh kui kaunis rohelus sai. Puukesed viidi koju aknalauale rohelust välja meelitama.

 


Eelmine
Haldjapere sai päikest täis
Järgmine
Külvates kevadet

Lisa kommentaar

Email again: