Sõbra jaoks on valla...

-
Sõbrad on ühed tähtsad tegelased iga päev. Eriti tore on neid meeles pidada sõbrapäeval. Selleteemalised olidki kõik selle nädala loovustunnid.
Alustasime tunde umbes miljoni sõbraliku riisiteraga. Lõpuks said neid sõbrapäevaks kaardid, aga enne seda lihtsalt mängisime riisiga. Täiesti tavalise valge meisterdamise riisiga. Riis pakub mõnusat sensoorset kogemust - seda saab katsuda (külm ja teraline), sõrme vahelt pudistada nagu riisivihma, peita käsi ja jalgu selle sisse, valada riisi läbi lehtri või papist tuutu, proovida riisivihma kätte püüda, tõsta seda lihtsalt ühest kausist teise ja kuulata riisi häält.
Kui riisiga mängimise isu sai täis, siis tõstsime seda peotäie läbipaistvasse kotti, lisasime törtsukese punast värvi ja hakkasime riisi värvima. Selleks oli vaja kotisuu kinni sõlmida ja riisi läbi kilekoti mudida ja masseerida. Sõbraga riisikotist palli sai ka mängida - riis värvus punaseks nagu iseenesest.

Seejärel tekitas emme või issi sõbrapäevakaardi tooriku peale wc-paberi torust lõigatud kettast südamekujutise, mis sai liimi täis pigistatud. Sinna oli hea siis sõrme või lusikada punast riisi sisse ja üle ja ümber tõsta. Ja kogu lugu. peale ka veel liimi ja sõbralikud-südamlikud kaardid muudkui valmisid.


Kel veel jaksu oli, sai teha sõbrale toredate sõnumitega kinkepurgi. Valmis olid lõigatud ribad teadetega sõbrale selle kohta, miks ta meile ikka nii tähtis on. Suuremad lõikasid ribad ise välja. Igast ribast said sõrme vahel paberist kruss, mis mahtus hästi purki. Mõnest ribast sai pigem krimps, aga ikkagi - ainult suurest armastusest sõbra vastu. Mõni sõnum läks täitsa tervenisti purki. Nagu heade teadete konserv vms.  Mõtle kui tore on sõbral sealt iga päev üks sõnum võtta ja rõõmustada.Purki oli võimalik veel tähekesteha kaunistada ja oligi kink valmis.

Et kõigile jaguks mõni hea sõber!Eelmine
Soojendasime hinge
Järgmine
Palju õnne, sünnipäevalaps Eesti!

Lisa kommentaar

Email again: