Sõbrad ja südamed.

-
Hei, hei, sõbrad! Pühapäev on meie kõigi päev ja see inspireeris meid sel nädalal Haldjaperes. Oli südameid, sõbralikke värve, üllatusi.
Seekord tegime väiksemate lastega südamekujulise kingikoti, mille sisse on hea pista sõbrale mõni vahva kink - kaardike, muffin, kommid, vm.

Esmalt alustasime raskematest töödest - kaunistusmaterjalidest. Rebisime siidi- ja krep-ppaberit. Siis keerutasime lõnga ümber oma nimetissõrme ja kui lõng sai keritud, tõmbasime selle pusa õrnalt sõrme küljest ära - jäid vahvad pallikesed/ringikesed. Nüüd hakkasime salvrätist palle tegema. Pall valmis, viskasime selle kliistritopsi. 

Kui need asjad valmis, siis hakkasime kotikest värvima. Koti tegime 2-st papptaldrikust, jättes ühe külje kinnitamata, et saaks paremini värvida ja kaunistada. Paela lisasime ka kohe külge. Esmalt värvisime pintsliga, siis templitega. Lõpuks tõstsime näpitsatega kliistritopsis olevad pallid pildile. Vedasime neid mööda paberit, et see jääks mõnusalt kliistrine.

Siis lisasime rebitud paberid, lõngapallid ja ette lõigatud südameid (kui soovi oli). 

Kõige lõpuks peitsid emmed oma peo sisse kuivatatud roosiõied ja liigutasid käsi lapse kõrva juures nii, et tekkis heli (justkui lumekrudin). Purustasime roosiõied ka pildile. Lisasime lusikaga kliistrit, kui vaja, et kõik kinni jääks. 


Kui töö on natuke kuivanud, saab ta klammerdajaga kokku panna ja ongi valmis.

Suuremad lapse tegid lisaks kotile ka volditava puidust pildi. Selleks kasutasime jäätisepulkasid (jämedaid), mis ühendasime mõlemalt poolt teibiga nii, et said pärast kokku voltida. Nüüd võis iga laps joonistada sinna mida aga soovis, et sõbrale rõõmu teha. Lõuks sidusime paela ka ümber.


Eelmine
Paber!
Järgmine
Vistel-vastel

Lisa kommentaar

Email again: