Sõbrad Kollane ja Punane

-
Vahvas sügisehõngulises tunnis kohtusid 2 sõpra - aktiivne, emotsionaalne, liikuv ja lõbus Kollane ning tagasihoidlik Punane. Mis juhtus, kui nad koos hullama hakkasid?
Esmalt tegime tutvust Kollasega. Kõigepealt sorteerisime manna seest herned topsi, mis oli kaetud kilega ja mille sees oli 1 auk. Järgmiseks rebisime kollast kreppaberit ja mängulise osa lõpetuseks kerisime sõrme otsa kollaseid lõngapusasid, ise samal ajal laulsime: Kerime, kerime....
Siis hakkasime kliistriga paberit katma. Sinna sulpsas kollane värv sise. Katsusime kliistrit ja segasime selle kollaseks. Alguses tegime käega, siis lusikaga ja siis võtsime pintslid. Lõpuks kummutasime topsist kõik kliistri välja. Nüüd tuli mängu punane - lisasin punase täpi kõige kollasema koha peale, siis tõstsime paberiotsa peale, silusime, patsutasime. Tõstsime taas paberi üles ja uudistasime, mis siis juhtus, kui kollane ja punane koos hullama hakkasid. Jaa, porgand oli paberi vahel ehk siis oranž.

Joonistasime veel ka pintsli tagumise poolega ning siis lisasime kõik herned, krepid ja lõngapusad paberile. Üks suur punane lõng vookles ka nagu uss pildile. Oligi kõik. Nägime Kollast, Punast ja seda, mis juhtub, kui nad koos hullama hakkavad.

Suuremate tunnis alustasime sorteerimisest, aga ladusime herned rivvi vastavalt ette antud numbritele. Pärast lugesime kõik herned kokku. Siis võtsime kollase pabeririba ja tegime paberiserva täpid 2 sõrmelaiuse vahe tagant. Siis tegime paberi alumisse serva ülemiste täppida vahele täpid, ühendasime need joonlaua abil (või ka ilma) ja asusime neid kolmnurki lõikama. Edasi rebisime kreppi ja siis punusime lõngast patse. Punusime 3 paelaga, nii peenemast kui paksemast lõngast. Tegime seda emmede-issside abiga. Ja siis hakkasime värve segama ja kõik seda pildile kandma.


Selgeks sai see, et kui 2 head sõpra kokku saavad, on hulganisti lusti ja palju avastamist:)
Eelmine
Salamahti jälle sügis meie aedadesse trügis
Järgmine
MINA! MINA!

Lisa kommentaar

Email again: