Sügislehed Haldjaperes

-
Kui tunnis on lehed ja sinna juurde veel natuke värvi, siis võib raudkindlalt väita, et sügis on tuppa trüginud.
Kui eelmisel korral oli värvide sünnipäev, siis sel korral oli justkui järelpidu - värvilised lehed ringi lendlemas.

Kas teadsite, et kui lehed puu otsas kiiguvad, siis lehtede emme/issi laulab neile unelaulu. Ja kui lehekesed magama jäävad, kukuvad nad lenneldes maha. Vaikselt-vaikselt. Võrdluseks tõime varasemast tunnist tammetõrud, mis kukuvad ikka päris potsatades maha. Mängisime lehtedega, potsatasime tõrusid. Siis aga sorteerisime lehed mööda tuba postide külge kinnitatud kastide sisse ja tõrud aukudega kasti.


Asusime meisterduste kallale. Igale lapsele andsime hunniku lehti, mida püüdsid suuremad lapsed alguses võrdlemise teel suuruse järgi rivvi panna. Kui rivi valmis, ladusime nad üksteise otsa ja siis hakkasime neid toki otsa laduma. Nagu lehtedest kuuseke tuli välja. Väiksemad lapsed hakkasid kohe oma lehekesi toki otsa torkama - ikka nii, nagu nad seda oskasid. Valmis nad saidki, või siis nii palju kui keegi jaksas. Kodus saab ju edasi teha - käid õues, korjad lehti ja paned aga kuusekese otsa.


Edasi hakkasime salapilti tegema. Karbi sisse paber, paar tõru ja siis kaas kinni. Raputasime, kiigutasime. Lisasime ka värvitäpikesi. Millised kaunid sügisvärvilised paberilehed sealt välja tulid. 

Suuremate laste tunnis tegime veel lisaks kaelaehet - otsisime pisikese lehe, lisasime sädelust ja PVA-liimi ning juurde keerutasime keerupaela.

Ja meil on imelised lapsevanemad, kes tulevad tundi lausa koogiga - õuna-martsipanikook. Huvilised leiavad selle Jaanika BLOGIST! Aitäh!
Eelmine
Kui värvid peavad sünnipäeva
Järgmine
Aina värvi(li)sem

Lisa kommentaar

Email again: