Täpid ja ringid, pallid ja rattad

-
Veebruari esimesel - päikselisel ja kargel - nädalal tahtsid Haldjapere loovustundidesse tulla täpid ja ringid. Tulidki. 
Täpid on meil peaaegu püsielanikud juba - väga hästi käe sees. Kriipsud ka. Ringseid liigutusi väikesed käekesed aga alles hakkavad tegema. Õnneks on meil erinevaid töriistu appi võtta, mis aitavad joonistada, kuniks endal välja tulema hakkab. Ehk et sel nädalal olid tähelepanu keskmes lapse loomuliku joonistamisoskuse arengu toetamine ning peenmotoorika. 
Täpid tulid tundi esialgu mängu kaudu. Läbipaistvasse kilekotti olid pugenud erineva suuruse, värvi ja puutekvaliteediga täpid ja ringid, mõni kriips ka sekka. Neid oli hea vastavalt vanema antud ülesandele/korraldusele (nt võta, palun, kotist punane täpp) kotist välja otsida ja kleepekilele kleepida. Pärast jälle ära võtta ja otsast peale. Neist andis isegi pilte kokku kleepida (nt nägu, auto jne). Sõrmedele nokitsemist jupiks ajaks. 

Kunstitööks rullisime maha suure tüki jõupaberit, kuhu üheskoos täppe tegema asusime. Sel korral võtsime esimeseks kunstivahendiks guašipliiatsi. Väga hea ja lihtne täpitamise-tööriist. Kritseldamine õnnestub sellega samuti imeliselt, pliiats jätab väga kergelt endast jälje. Täppidele lisaks proovisime ise või emme-issi abil kätt sedasi liigutada, et paberile jääks üks suur ring. Mõne jaoks oli see (õhu)pall, teise jaoks autoratas. Ka selle sai seest ära täpitada. Seejärel tegime natuke suuremaid täppe pudelikorkide ja näpuvärvi abil. Korgiga tempeldamise vahele ka sõrmedega - muudkui täpp-täpp-täpp. 

Peale pudelikorke tulid mängu wc-paberi rullid, millega sai toredasti väikeseid ringe paberile tembeldada. Kõige lõpus lisandusid pildile veel siidipaberist konfeti-täpid, mis jäid sõrmega vajutades hästi paberile kinni. 

Suuremate laste (3-5a) tunnis meenutasime kõigepealt sõber Kandinskyt, kelle tööde abil oleme varemgi harjutanud ringseid liigutusi tegema - nii munaresti sisse, kui ka seinale kinnitatud paberile. Sel korral alustasime laua taga väikesel paberil, kust kolisime edasi põrandale suure paberi taha ühistööd tegema. 


Eelmine
Püsti ja pikali, pikali ja püsti
Järgmine
Sõbrapäev

Lisa kommentaar

Email again: