Üle silla

-
Kas teadsid, et Tartus on tervelt seitse üle jõe viivat silda? Jah, ausõna: Kroonuaia sild · Vabadussild · Kaarsild · Rahu sild · Turusild · Sõpruse sild · Ihaste sild.

Sillad on ühed vahvad ehitised - saab kõrgelt alla vaadata ja vett uurida ja natukest hirmujudinat kõhus tunda, sest noh... on ju veidi-veidi hirmus ka!

Kui meie siin Haldjaperes Tartu sildade kokkulugemise ja sillalaulu laulmise lõpetasime, siis ehitasime kõik koos ühe padjasilla üle mille sai käia või hüpata, kuidas keegi. Ja siis hakkasime ka ise silda meisterdama.

Alustuseks saime papitüki, mille peale läks libisema ja jutte vedama üks õige külm vesi - täitsa jäätunud kohe! See jäätunud vesi oli sinist karva (vee-värvi segu) ja jättis endast maha vahvad sinised jutid. Natukene sinist värvi panime külmunud värvile veel lisaks. Kui sõrmed juba piisavalt jahedad olid, kolis külmale lisaks soojapoolne kliister, mida sai topsist lusikaga töö peale tõsta ja laiali ajada. Siis oli aeg leida mõned kalad, konnad, tühjad pudelid, veetaimed ja muu kribu-krabu, mis silla alt vooluga läbi ujub. Meil oli krepp-paberi tükikesi, mida sai rebida ja kortustada enne töö peale vajutamist; siis veel riisi ja tärklist ja rukkijahu. Kokku tuli väga huvitav jõepõhi.

Aga sild?

Silla tegime lõpuks ka: lõikasime kääridega kolmurksed sälgud ühele ja teisele poole pabeririba ja siis kerisime sälgust sälguni lõnga. Ikka siia ja sinna. Silla ääred voltisime tagasi ja siis kinnitasime silla klammerdajaga töö külge.

VALMIS! Ma arvan, et maailmarekord "kõige rohkem sildasid ühel ruutmeetril" on hetkel Haldjapere käes. :)

 
Kliistri retsept ka siia lõppu, mitu korda on küsitud:

 KLIISTER= vesi+kartulijahu ehk tärklis

1. Sega 2 supilusikat kartulijahu ehk tärklist 1/2 klaasi külma veega.
2. Keeda 1/2 liitrit vett.
3. Vala hoolega segades külmas vees lahustatud tärklis kuuma vette. NB! Sega pidevalt ja hoolega. Ära keeda, vaid sega vajaliku tihedusega kissell.


Eelmine
Unetund
Järgmine
Ämbliku ja laterna lugu

Lisa kommentaar

Email again: