Vihm elutoas

-
Et ilm on viimasel ajal olnud pigem vihmane, siis tuli vihma ka loovustundidesse. Nädala lõpuks õues enam nii palju ei sadanudki, kui meil toas.
Sel korral olid tundide tähelepanu keskmes peen ja üldmotoorika, loovus ja fantaasia. 
Huvitaval kombel ja kes teab, võib-ola ka sellest, et vihmaga on kõik saanud vähem õues käia ja liikuda, aga sel nädalal tundus, et lapsed tahtsid kuidagi erti liikuda. Selleks lülitasime ka tegevustesse palju SUURI liigutusi ja SUURELT ruumis ringi liikumist. Mõnes tunnis on vaja näiteks lahti rullitud aluspaberil vähemalt viis tiiru joosta, teises tunnis jälle hüpata. Meisterdamise jaoks paberit ja muud kraami pidi kindlasti teisest toa otsast tooma vabalt valitud viisil liikudes.
Alustasime suure joonistamispaberi lehvitamisest - see tegi tuult täpselt samamoodi nagu õue tuul tõuseb enne vihma ja vastavalt mürisevat häält tegi ka. Seejärel paitasime ilma rahulikumaks ja asetasime paberi enda ette maha. ja hakkasiki vaikselt tibutama - pigistasime pildile värvitut kliistrit. Pigistamisesks kasutasime pipeti sarnaseid tööriistu - neid, mis nohutamisest tavaliselt üle jäävad.
Suured piisad jõudsid järjest paberile, vaikselt hakkas pildile lisanduma ka värvi, sest pildil elas üks suur-suur tume vihmapilv. Appi sai võtta ka käed ja kõik sõrmed ja tormipilve laiali keerutada ja pritsida ja patsutada. Lihtne tegevus, aga köitis pikaks ajaks. 


Seejärel tahtsid suure vihmapilve sees elavad väikesed ja suured pihmapiisad samuti pildil nähtavaks saada. Selleks võtsime läbipaistva karbi mille sees oli värvitu riis ja hakkasime karpi raputades riisi värvima. Raputades tegi karp mõnusat vihmahäält. Peale seda lähksime mööda tuba ringi kõndima ja suuri vihmapiiskasid otsima. Neid oli igal pool: riiuli all ja kapi kõrval, lille taga ja aknalaual. Sai ronida ja upitada, kükitada ja kummardada. Kui suur piisk (paberist väljalõigatud vihmapiisakujuline kujutis) leitud, sai selle peita väikeste vihmapiiskadega samasse karpi. Karbi kaanel oli selleks väike pilu. Siis sai jälle raputada suured piisad samuti tumedamaks toonida. 
Lõpuks, kui kõik vajalik leitud, tuli piisad pildile poetada - suuremad ikka ükshaavad, et saaks nad ka kokku lugeda. 
pisemad pudisesid mängu käigus nagu iseenesest pildile. 
Mõnes tunnis tulid pildile veel suured poriloigud, mida sai kõrrega puhudes veel suuremaks puhuda. 

Suurte laste tunnis oli meil sel korral Pollocki nädal ;). 


Eelmine
Alustasime loovustundide 13. hooajaga
Järgmine
Uus kuu ja uued algused

Lisa kommentaar

Email again: