Alates 2020. aasta septembrist toimuvad Haldjaperes praktilised loeng-vestlusringid väikelaste vanematele.

Loengusarja pealkirja - "Kuidas olla piisavalt hea vanem?" - saime kasutada meie esimeselt ettekandjalt ja oleme selle nime üle väga rõõmsad.  See võtab juba lugedes pinget maha ning pingevabalt kokku selle, miks me seda sarja teeme ja teistelegi vanematele pakume.
Eks me kõik ihkame vaikselt Aasta Ema ja Aasta Isa tiitlit ja anda oma lapsele parim, aga tegelikult piisab parima andmiseks ka sellest, et olla piisavalt hea.
Selle üle arutlemegi, mis see "piisav" olla võiks ning kutsume oma ala spetsialiste rääkima teistelgi olulistel, laste arengut puudutavatel, teemadel.  

Alustame loengutega Haldjapere põhisihtrühmale ehk väikelaste vanematele. Aja jooksul kasvab võib-olla  nii sihtrühm ja  ka käsitletavate teemade ealine piir. Alati on oodatud ka vanemate endapoolsed ettepanekud, millest tahaks kuulda ja arutleda. 

Meie sarja juhatab sisse psühholoog-pereterapeut Julia Laanemets,  kes töötab igapäevaselt erapraksises ja Hariduse Tugiteenuste Keskuses laste ja peredega ning on vanemlusprogrammi “Imelised aastad” grupijuht. Kohtumisel otsime üheskoos vastuseid küsimustele, mida tähendab “piisavalt hea vanemlus”, millised on laste vajadused, milline vahe on laste tahtmiste ja vajaduste vahel, kuidas kasvatada enesekindlaid ja õnnelikke lapsi, mis on positiivne distsipliin, mis on oluline olemaks “piisavalt hea vanem”. 
Sel poolaastal jõuab vanemate ette veel ka logopeed Marina Tammik rääkima väikelaste kõne arengust ja selle toetamisest.
Neurooptometrist ja nägemisterapeut Karmen Johansson laste nägemise arenemisest: Kuidas lapse nägemine areneb? Mida peab silmade juures jälgima. Kuidas ise kontrollida lapse nägemist. Kuidas valmistada laps ette esimeseks nägemiskontrolliks. Samuti räägime lugemisraskustest ja nägemisteraapiast.
Selle poolaasta lõpetab loeng-vestlustringiga lastepsühholoog-pereterapeut Lemme Haldre laste seksuaalsest arengust ja selle toetamisest.  

OSALEMISTASU
20 EUR 

Soodushind Haldjapere endistele ja praegustele liikmetele 15 EUR.

REGISTREERUMISEKS TÄIDA, PALUN, VORM (vt erinevate teemade alla eraldi). Saadame registreerumise kinnituse 48h jooksul. Kui Sa ei ole seda saanud ja kui seda ei ole ka rämpspostis, siis anna, palun, teada. 

Loeng toimub, kui on min 10 osalejat, max 25 osalejat kohapeal.

Kõiki loenguid, v.a. "Lapse seksuaalne areng ja selle toetamine" on võimalik vaadata ka samal ajal veebivahendusel.
Juhul, kui me maailmas valitseva olukorra tõttu ei saa kokku saada, siis toimub loeng ainult veebikeskkonnas,
v.a.  "Lapse seksuaalne areng ja selle toetamine", millele leiame uue toimumisaja.