Asjade otsimise mäng

-
Et me pidasime vahepeal loovustundides vaheaega, siis alustasime soojenduseks meeldetuletusest ja "lainele sättimisest". Selleks rullisime põranda paksult aluspaberit täis. See rullimine on vist üldse konkurentsitult kõige hitim osa loovustunnist ja alati kõik jaole ei jõuagi. Plaan oli samale paberile joonistada, sellepärast ka rohkem rullimist. Joonistada saaks ka väga väiksele paberile, aga plaan oli suurem - joonistada iseennast elusuuruses ja teiseks: mida väiksem laps, seda suurem paber toimib hästi käivitamiseks/soojenduseks.






Piirjoone tegemiseks oli muidugi ema või isa abi vaja. Lapsed pikali põrandale ja piirjoon lapse ümber :). Lapse ülesanne oli seda täiendada oma kritseldustega. Suuremad leidsid üles ja märkisid ka pildil ära tähtsamad kohad: silmad, suu, nina ja naba näiteks. Mõni täiendas ennast pildil tohutu juuksepahmakaga, teine jälle kirevate riietega. Kritseldamiseks olid kasutused mõnusad guašipliiatsid ning Nawaro tilga ja ristkülikukujulised rasvakriidid, mida hea väikses käes hoida.
Kui joonistamisest isu täis sai, hakkasime asju otsima. Eesmärk oli pakkuda läbivalt palju liikumist pakkuvat tegevust meisterdamisele-joonistamisele vahelduseks. Eks see õppimine ja töötamine läheb ju kõigil ladusamalt, kui vahepeal saab end sirutada ja ringi liikuda. Ruumi oli kastide ja karpide sees ära peidetud erinevaid asju, mida siis lapsed said uurida ja otsida ning enda jaoks sobivaid esemeid kaasa võtta.
See annab hea võimaluse a) õppida  valikute tegemist; b) tunnetada oma piiri (millal on mulle küllalt) - seda  nii asju valides, kui hiljem kunstitööks kasutades; c) tunnetada oma keha - tasakaal, liikumine ruumis asjad käes, kükitamine, millegi alla pugemine; d) toetada loomulikku uudishimu; g) leitud asju sorteerida, neid kirjeldada (värv, suurus, kuju, lugu).

Leitud asjadest sai igaüks teha kunstitöö oma parema äranägemise järgi. Aluseks sai valida väiksema või suurema papitüki ja asju selle peale kleepida. Kes soovis, täiendas tööd ka värvidega.
(pildil on korv Liidia asjadega, kes on nii taiplik, et võtab loovustundi tulles iga kord posu asju kaasa - seekord sai neid ka eesmärgipäraselt kasutada :))
Suuremate laste grupis (3-6a) alustasime aga kahe käega paralleelsest joonistamisest ja läksime sealt edasi asjade leidmise ja neist tehtavate kunstitöödeni. Suuremad panid oma töödele ka pealkirju ning kunstitööd olid kõigil lugusid täis :).

Eelmine
Värvilised kevadpühad
Järgmine
Emadepäev ja kalapäev

Lisa kommentaar

Email again: