Värvilised kevadpühad

-
Värvikirev ja lõbusalt ümmargune sai see tund. 

Munade asemel mängisime värviliste pallidega. 4 erinevat värvi. Mõned pallid uudistasid lapse keha peal, mõned veeresid käte vahel. Lõpuks sorteerisime pallid värvide kaupa - punased aukudega kasti, kollased läbi toru kollasesse kaussi, rohelised suurde tunnelisse ja sinised lae all olevasse kangast kiike. Lõbus oli.
Siis hakkasime värvima - kevadiste värvidega. Lõpuks nägi pilt  välja, nagu oleks keegi suurte pintslitõmmetega mune värvinud ja ümbruse värviliseks värvinud. 

Värvisime pintsliga ja tikuga. Lisasime sulgi ja nakse, lõnga ja paelu.

Siis hakkasime mune värvima. Kõigepealt tegime taignast. 2 eri värvi tainast, millest kõigepealt veeretasime pallid ja patsutasime nad pärast pannkoogiks. Asetasime üksteise peale, keerasime rulli ja lõikusime noaga seibideks, millest pärast veeretasime munad. Siis võtsime kausi veega, rebisime sisse salvrätid, solgutsime vees pavereid. Lõpuks pigistasime vee välja ja veeretasime neist munad. Kõik läks pildile. 

Suurmate lastega tegime aga muna-aluse. Kasutasime wc-paberi rulli. Lõikasime kõrred sobiva pikkusega ja kleepisime nad umber toru. 

Nüüd asusime muna tegema. Kasutasime üllatusmuna, mille sisse panime oad. Katsime muna taignaga ja kaunistasime värviliste taignatükikestega, mis tehtud sarnselt nagu ülal kirjutatud. Tulid nii kaunid. 
Eelmine
Ussidest ja rohkemgi veel
Järgmine
Asjade otsimise mäng

Lisa kommentaar

Email again: