Bussi rattad käivad ringi ehk liikluskool

-

Soojad ilmad on käes ja inimesed hakkavad rohkem ringi liikuma: suvilasse, randa, vanaemale külla, parki jne.


Meil on palju erinevaid liiklusvahendeid. Kui astud tänavale, võid kohata autoteel autot, bussi, traktorit, töömasinaid, mootorratast jt. Kõnniteel aga teisi jalakäija ning rattureid, tõuksijuhte.

Arutasimegi, et kuidas liikluses käituda. Kui on vaja üle tee minna, millised on võimalused? Muidugi vaatamine kahele poole. Siis ülekäigurada ja ka valgusfoor. Kordasime valgusfoori värvid üle ja selle, mida need tähendavad. Siis tegime kuiva trenni ehk võtsime endale rooli (taldriku) ja hakkasime sõitma. Igaüks valis ise, kuhu oli vaja sõita. Panime taustaks bussi laulu ja asusime roolima. Kui valgusfooris oli punane tuli, siis oli stopp ning lasime kellegi üle tee (pardid, rebane, lapsed jpt) ja kui roheline, siis vurasime edasi. Kuni olime turvaliselt kohal.

 Edasi asusime endale õppevahendeid meisterdama. Esimesena võtsime 2 paberit musta ja valge. Valgest rebisime või lõikasime ribasid ning liimisime mustale. Beebid värvisid rulliga ise musta paberi ning lisasid pintsliga liimi. Sellest sai ülekäigurada.  

Teiseks esemeks sai valgusfoor. Selleks oli vaja augurauaga kolm värvitäppi teha ja lainepapi tükile liimida. Papi prakku mahtus hambatikk, sellest sai foori post. Posti kinnitasime puuklotsi sisse, mida enne lihvisime ja puurisime väikse augu.

Beebid panid pintsliga liimi pruunile paberile ning valisid 3 suuremat värvitäppi, mille asetasid paberile, et saada valgusfoor.  

Kolmandaks esemeks oli muidugi sõiduk.

Sõiduki kere oli puuklots millel rataste jaoks augud puuritud. Pidime seda liivapaberiga lihvima ning seejärel liimisime sinna peale mõned reisijad: loomad või lapsed. Ka tuled sai liimida.

Siis kinnitasime kahe pulga abil 4 ratast vähekene PVA liimiga ja oligi valmis.

Kui esemed valmis, siis järgnes liiklustund liiklusvaibal, kus sai autoteedel oma oskused proovile panna. Kõik sõitsid ettevaatlikult ja liiklusreegleid järgides.


Eelmine
Pilt emmele
Järgmine
Kaerahelbepidu

Lisa kommentaar

Email again: