Kaerahelbepidu

-
Oh, kus meil oli Haldjaperes tore nädal! Kõik tunnid ainult mängisime, mängisime ja mängisime!


Kõigepealt said lapsed endale kandiku, millega sai mängida tuulemasinat ja trummi ja mida kõike veel. Siis sai otsida endale erineva suurusega topse, kokku 4 tükki. Topsid tuli hoolikalt ära loendada, kas sai ikka 4. Neid sai suuruse järgi ritta, torni, üksteise sisse ja üksteise alla peitu laduda. Igasuguseid muid mänge andis ka topsidega ette võtta, mida keegi ainult välja mõelda suutis. Järsku ilmus platsi lusikas, millega oli ülihea vastu topse koputada ja kraapida ja veel igasugu mänge välja mõelda. Ja siis saabus tundide peategelane - perekond Kaerahelves. Kaerahelbeid sai suurest kausist lusikaga (ja kätega) topsidesse tõsta ja ringi kallata ja kandikul kaerahelveste sisse mustreid joonistada ja... Oh, enam pole meeleski, milliseid ägedaid mänge lapsed veel välja mõelda suutsid. Keegi ei tahtnud lõpetada! Aga üllatused polnud veel otsas. Külla tuli ka vesi. Nüüd sai juba päriselt putru keeta ja kaerahelbekooke teha, liivavormid võtsime selleks appi.

Lõpuks olid kõik lapsed päris väsinud sellest mängust. Mõned lapsed ka kaerahelbeid kurguni täis, sest tore oli ju maitsta ka.

Kõik lahkusid väga rahulolevalt ja mõnust ümisedes.

 

Puhas matemaatika ju! Ja sensoorsed kogemused ning peenmotoorika lisaks. Aga lapsed, näe, arvasid, et nemad ainult mängisid!


Eelmine
Bussi rattad käivad ringi ehk liikluskool
Järgmine
Konnasupp

Lisa kommentaar

Email again: