Folgiringi esimene kuu

-

Folgiringid on hooga käima läinud ja tore on näha, et väikeste folkijate rõõm mängimisest on suur. Folgiringi Kreete pani kirja esimeste tundide mõtted.

Kõige pisemate – beebide – rühmas oleme õppinud üksteist märkama ja vaatama, õrnalt katsuma ning üksteisele mitte otsa käputama ja peale rullima. Oleme jaganud salanõkse, kuidas beebil varbaküüsi lõigata (ikka õige salmiga!) või beebi kisata riidesse saada (ikka õige lauluga!). Kõige pisemad on katsunud, kuulanud ja ka (beebidele

eakohaselt) maitsenud lihtsamaid rütmipille, õõtsunud laulumängurütmis emmede süles, kasvatanud läbi mängu emmede muskleid (ikka peab teisi abistama ju?!) ning rõõmsalt kilganud, kui mõni mäng-laul eriti suurt rõõmu pakub! Emmedega õpime iga kuu ühe vana unelaulu, selle kuu laulu sõnad leiab postituse lõpust.

 

Beebifolk II mudilastega oleme õppinud natukese näpumänge, veidikese veiderdusi, lausa mitu laulumängu! Oleme kuulanud, mänginud ja … VAHETANUD (!!!!) omavahel pille. OODANUD OMA mänguJÄRJEKORRAS. Püüdnud liikuda ringis ja hanereas ja läbisegi; püsti ja käpuli ja kõhuli :D ÜLDMOTOORIKA areneb mühinal, samuti RÜTMITUNNE, mida toetame erinevate plaksumängude ja kehapillil mängimisega. Varsti-varsti on kõigil selge kümneni loendamine ja ilmselt ka kõik Eesti maakonnad. Hea küll, see viimane oli vist nali :)

 

Lastefolgi lapsed teadsid juba pärast esimet tundi täpselt, mis värk selle folkimisega on! Kodus harjutati kõik, mis vähegi meelde jäi, läbi – ja uude tundi tuldi juba kindlaid mänge nõudma.

Lasteaiaealistest lastest koosneva grupiga mängime pärimuslikke osavus- ja tähelepanumänge, läbi mille õpime keskenduma ja eesmärgi nimel pingutama nii, et mängu käigus see kõik justkui iseenesest tuleb. Koordinatsioon areneb erinevates plaksumängudes- ja lauludes ning koostööoskus laulu- ja jäljendamismängudes. Kuna tunnis osalevad ka vanemad, siis on igal lapsel võimalus turvaliselt (ehk koos ema või isaga) arendada oma improviseerimisoskust ja esinemisjulgust. Olen kuulnud, et mõne kuu pärast jõuluvanale ettekantav repertuaar on folgitunnis juba kõvasti täiendust saanud ning kodune mängurepertuaar samuti.

 

Eesti lastepärimus elab!

 

Kui tahad meiega liituda, siis palun – praegu on kõigis rühmades veel ruumi.

Registreeri: loovustund@haldjapere.ee

 

Äiu-äiu, küll näen vaeva,

lapsehoidja, see saab taeva.

Tal tuleb vastu taevaingel,

kel on kaasas suhkrukringel,

kringli tema kingib mulle,

vitsakimbu annab sulle,

äiu-äiu, äiu-ää,

kui sa magama ei jää!

(Tartu)


Eelmine
Suvelõpu rannaskäik
Järgmine
Õunad ja õunaussid õunaaias.

Lisa kommentaar

Email again: