Kevad murrab lume alt läbi!

-
Piilusime aeda, kus lumi ei taha taanduda, aga lilled trügivad läbi lume pinnale. Tegime endale oma väikese aia.
Alustasime erinevate lillede meisterdamisest. Kõige alustuseks võtsime valged salvrätid ja aluse peale vedelat värvi. Pistsime salvräti ühe nurga värvi sisse ja vaatasime, kuidas värv hakkas mööda salvrätti üles ronima. Siis tõstime salvräti teist värvi topsi jne. Proovisime ka pintsliga. Iga laps leidis endale oma tehnika. Jätsime salvrätid kuivama ja ülejäänud värvi valasime aluspaberile - ah, milline kevadevärviline lõuend tekkis.

Siis võtsime 2 munakarbinupsu ja hakkasime neid värvima - pintsliga, näpuga, seest ja väljast. Ühte pidi nagu kausike, teistpidi nagu mägi. Kui need lilled ka värvitud, jätsime need ka kuivama. Nüüd aga tulid laulvad lilled - muffinivormid. Kui neid käevahel liigutada, siis nad krõbisevad ja nagu laulavad. Neid ka värvisime. Üks tore viis oli nii, et pistsime muffinivormi munakarbi (mis oli värvialuseks) sisse, siis keerutasime pintsliga ja kui välja võtsime, oli mõlemalt poolt värvine:)

Järgmiseks lõikasid lapsed lilli ja lillesüdameid paberitest. Täpselt nii, nagu nad oskasid. Pigem ikka kinnistasime juba varem õpitud kääridega lõikamise tehnikat. 


Kõige lõpuks hakkasime aialappi ette valmistama. Seekord oli lõuendiks penoplasti tükk. Lisasime sinna jääd ehk kliistrit. Siis valget värvi.. Siis pintsli tagumise otsaga sutsuke rohelist värvi nagu lillelehed. 

Nüüd ladusime kõik tehtud lilled töö peale. Muffinililled asetasime nii, et panime sobivale kohale, võtsime pintsli, panime selle vormi keskele, keerasime seda natuke ja samal ajal vajutasime peno sisse. Kui kõik lilled olid aeda paigutatud, rebisime veel natukene roosasid lillekesi, kes soovis. Tõeline värvide möll nagu ikka kevadeti.
Eelmine
Otsime asju ja joonistame ennast.
Järgmine
Värviline ja veerev

Lisa kommentaar

Email again: