Värviline ja veerev

-
Sel nädalal tegime Haldjaperes ettevalmistusi lihavõtteks. Meisterdasime pühadeks kaunistusi ja möllasime veerevate pallidega. 
Kaunistuste materjal oli end jälle Haldjaperre ära peitnud. Suurte kollaste üllatusmunade sisse. Neid oli tore otsida,  küll laua pealt, küll lilleotist, riiuli alt ja radiaatori tagant. Munad kõrisesid mõnusasti. Lisaks sai neid veererada kahe käe vahel põrandal, vasakult paremale ja vastupidi või sõbrale ja tagasi.
Ja siis pusisime selle üllatusmuna mõlema käega lahti.
Seal sees olid munakujulised toorikud lihavõttekaunistuse tegemiseks. 

Kõigepealt loendasime nad kokku ja proovisime võrrelda, kas midagi kusagil on veel sama palju. Seejärel asusime mune täpitama. Selleks olid meid pisikesed täpikleepsud, mida sai samuti sõrmega järge pidades hiljem kokku loendada. Kui täpid pandud, siis võtsime välja värvid.

Igaüks sai valida omale värvipudeli ja pigistada suure värvitäpi oma paberi peale. Selle sama pika paberi olime enne pooleks voltinud, nii et see käis lahti ja kinni nagu raamat. Selle vahele hakkasime ükshaaval tegema värvitäppe. See oli paras trenn. Esiteks tassida värvipudelit kahe käega kastist oma paberini, siis selle pigistamine kõvasti-kõvasti, et värv välja tuleks ja siis tuli värvipudel kasti tagasi viia, et siis järgmise värviga sama teha. Tegime kokku vähemalt 5 värvitäppi. Ja siis, ja siis panime need peitu ehk et panime paberi kokku. Rullisime seda usinasti pealtpoolt väikese rulliga. Vahepeal piilusime, millise üllatuse värvid meile teinud olid ja pistsime ka täpitatud munad värvi vahele. 
Ja rullisime veel. 
Seejärel leidsime veel paar üllatusmuna. Seekord väikesed, mis sisaldasid üllatusena pisikesi pesulõkse ja nööri. Pesulõksud olid nii nunnud, et nende uurimisele tuli kohe aega võtta. Siis proovisime pesulõksud panna nööri külge ning kõige lõpuks ka värvilised munad pesulõksude vahele. Nii tore vanik sai!

Riputasime vanikud kuivama ja seadmine üles pallide sorteerimise mängu. Et me seekord olime värvidest juba omajagu rääkinud, siis oligi lõpetuseks hea palle värvi järgi sorteerida. Enne muidugi pallide sees mõnuleda, ujuda, veereda, lesida, hullata, mängida, lihtsalt kõkutades naerda. 

Selline tund saigi. Väga nunnu oli olla.
Eelmine
Kevad murrab lume alt läbi!
Järgmine
Konnad siin ja konnad seal

Lisa kommentaar

Email again: