Pilt jalutuskäigust

-
See teema on alati Haldjaperes üks lemmikumaid teemasid. Jalutad õues ja kõik, mis silma hakkab, selle kotti pistad. Koju jõudes, on põnev avastada, mis kõik kotti sai.
Vaja läheb:
- tee pealt korjatud asju
- suurt pintslit
- värve
- kliistrit
- suurt papitükki või karbikaant

Meisterdama asudes, tuleks esmalt valada koti sisu suurde kaussi (võite ka lihtsalt enda ette maha). Proovige lapsega koos sorteerida asjad kas väiksematesse kaussidesse või hunnikutesse.  Siis tuleks tutvust teha alusega, millele hakkame jalutuskäigupilti tegema. Sorteeritud asjad võib korraks eemale tõsta.


Järgmiseks värvime alust suure pintsliga. Siis tõstame lusikaga juurde kliistrit. Loomulikult võib seda ka käega katsuda. Selle osaga võib mõnuleda nii kaua kui lusti on. Siis võib hakata kõige väiksemaid sorteeritud asju pildile asetama. Võiks teha seda mänguliselt - näiteks tammetõru või kiviga sõita nagu autoga kliistri-värvi sees. Okstega mängida trummi, lehti puhuda pildile, jne.

Kui soovid, et kõik asjad kõvasti kinni jääks, võid töö lõpus ise töö valada üle pva-ga.

Kuidas teha kliistrit?

1. Sega 1 supilusikatäis kartulijahu ehk tärklist 1/2 klaasis jääkülma veega.
2. Keeda 250 ml vett potis või veekeedukannus
3. Vala hoolega segades külmas vees lahustatud tärklis keevasse vette. Kui teed vett veekeedukannus, siis vala see mõnda kaussi ja siis sega tärklisesegu juurde.
NB! Sega pidevalt ja hoolega. Keeta pole vaja, vaid sega vajaliku tihedusega "kissell" ning tõsta kliister jahtuma.
Eelmine
Lihavõtted
Järgmine
Konnad, krooks-krooks!

Lisa kommentaar

Email again: