Südamlik nädal Haldjaperes

-

Tuleval nädalal ongi käes üks ütlemata tore päev - sõprade päev! Selle nädala Haldjapere tundides sättisime endid eriti sõbralikule ja südamlikule lainele.

Alustuseks laulsime koos Haldjapere Päikese sõprade - Kollaste Pallidega - sõbralaulu. Noh, teate küll seda - "sõber, ära väsi rändamise hoos...". Kollased Pallid ja (lapsed ka) said laulutaktis igasuguste vahvate viguritega hakkama. Kui pallid Päikese sisse peitu läksid ja paber end sõbrakeste abil maha rullis, ilmusid paberile südamed, mida mööda sai hüpates liikuda. Südametest rada jätkus ka põrandal ümber riiulite ja nii said lapsed kohe mitu-mitu tiiru südamlikult hüpeldes liigutud. Suuremad said juba ise hakkama, pisemad hoidsid hüppamise ajal igaks juhuks käest kinni. Kogu keha oli töös - silmadest varbaotsteni!

Seejärel proovisime suure paberi peale kriitidega südameid (või midagi muud südamest tulevat) kritseldada. Ühe käega ja teise käega ja nii suurelt, kui vähegi tahtmist oli.

Ja oligi aeg teha üks tore sõbrapäevane kaunistus - päikesepüüdja. Selleks lõikusime ja rebisime kõigepealt krepp- ja siidipaberist tükikesi, hästi palju ja hästi värvilisi. Kõik värvid nimetasime ära ka. Paberiks oli seekord küpsetuspaber, mille peale kliistri abil värvilised tükikesed kinnitasime, risti ja rästi ja nii, et kohe eriti ilus sai. Lõpetuseks veel tööle südamekujuline raam ümber ja kes soovisid-jaksasid, said veel raami sobivat värvi värvida.

Oli üks ütlemata tore ja värviline nädal!


Eelmine
Veetiigri aasta alguse kalapüük
Järgmine
2 värvilist sõpra käsikäes.

Lisa kommentaar

Email again: