Sünnipäev on täies hoos!

-
Haldjapere sünnipäevakuu jätkub! Sel nädalal olime üleni mängu-lainel, sest ühe korraliku sünnipäeva juurde käib ju ka korralik mäng. Mängisime tundides mänguliiva ja veega ning sügisega ka - sügisel oli sel nädalal samuti sünnipäev!
Alustasime söödava liivaga - jahust ja toiduõlist kokku segatud mõnus mass. Natuke lisasime ka kaneeli ja oranžikat näpuvärvi, et oleks sügisesem. Mass ise on ideaalne sensoorne kraam ja mis põhiline - see on niiiii mõnus ja tore! 
Selle liiva sisse olid peitu pugenud tammetõrud ja esimesed värvilised sügislehed. Neid oli hea väikeste sõrmedega jahusegu seest üles otsida ja siis uuesti peita. Kui kõik tõrud ja lehed olid üles leitud, rivistatud, kokku loendatud, siis me lihtsalt pigistasime seda massi. See jääb mõnusasti kokku. Lisaks  kasutasime mänguliiva liivakookide tegemiseks. Ikkagi sünnipäev! Eriti tore oli neid kooke lõhkuda. Selle peale käis lausa võistlus, kes saab enne. 
Peale seda tegime väikese koristamise pausi - panime vormid, lusikad jms liivamängukraami pessu ja hakkasime ise ka veega mängima. Mitte niisama veega, vaid punase ja kollase sooja veega, mille sisse olid end ära peitnud sügisvärvides beebitoidukorgid. Neid sai vee seest väikesesse kaussi õngitseda nii käega kui suurte puidust pintsettidega.
Peale seda, kui korgid olid kõik üles leitud, saime lihtsalt veega mängida. Selleks kasutasime svamme ja tegime kätele veel pigistamise trenni. Lisaks vaatasime ja kuulasime vee tilkumist kaussi, vee sisse, kausi peale, enda peale.... 
Kui mõnus terapeutiline veetilgutamine ennast ammendama hakkas, siis oli võimalus tilgutada natuke vett ka oma kaussi ning sellega ehituspaberile võlupilti teha. Väga mõnus jälg jääb veega maalides, täpid-kriipsud tahtsid kohe võlupildile tulla. Samamoodi sügislehed. Selleks kasutasime emme-issi abi, kes hoidsid lehte paberil kinni, samal ajal kui laps pintseldas. Suur oli üllatus, kui leht paberilt ära võtta ja näha lehejälge paberil. 

Eks need sünnipäevad on teinekord päris väsitavad, eriti kui hingega asja sees oled. Nii ka seekord. Justkui ei teinudki midagi, aga tegelikult tegime niiii palju. 

Me...
  • pakkusime mängurõõmu erinevatele meeltele (puute-, nägemis-, kuulmis-, haistmis- ja maitsmismeel).
  • tegime peenmotoorika trenni (erinevate asjade otsimine millegi seest, asjade panemine millegi sisse, pigistamine, patsutamine, liiva sees radade ja käikude tegemine).
  • toetasime silma-käe, kahe käe ja kehapoole koostööd.
  • lõime seoseid (ehitan-lõhun-läheb katki) ja planeerisime (tahan teha liivavormiga kalakuju ja mida selleks tegema peab...).
  • harjutasime sotsiaalseid oskuseid (topside jagamine, liivavormide vahetamine, enda liivakoogi lõhkumise eest seismine jne).
  • toetasime lapse emotsionaalset arengut ja aitasime tundeid ära tunda ja peegeldada. 
  • toetasime lapse arengut, mänguoskust ja loovuse avaldumist.
  • õppisime oma last uues olukorras tundma.

Eelmine
Sünnipäevaks šokolaadimuffineid?!
Järgmine
Sügiseselt külluslik sünnipäevakaart

Lisa kommentaar

Email again: