Suur spagetipidu

-
Haldjaperes sai just üks libe, libe ja mängu täis nädal läbi.  Alustuseks ja teemasse sisse elamiseks tegime ühe libeda tantsu ja laulu. Kohe mitu korda tegime läbi, et ikka selgeks saaks.
Seejärel hakkasime kuulama, mis häält teevad spagetikulbid
1) ühte pidi koputades
2) teist pidi koputades
3) varrega koputades
4) kandiku peale koputades
5) tagurpidi pööratud kandiku peale koputades
6) õhus heljuva kandiku peale koputades

ja iga laps sai veel leiutada viise, kuidas kulbiga koputada, et võimalikult palju erinevaid hääli saaks. Vahepeal tekkis juba mõte, et äkki koputakski terve tunni, lõbu oli laialt.

Aga lõpuks tüütas ka kõige lõbusam kolkimine ära ja hakkasime kulpe kasutama sihtotstarbeliselt ehk siis potist spagettide välja õngitsemiseks ja kandiku peale tõstmiseks. Nõudis koordinatsiooni ja jõudu ja kannatlikkust.

Piisav hunnik spagette kandikul, selgus, et need pole ÜLDSE libedad, ainult kleepuvad. Panime pisut vett juurde ja - oh sa jutt! Siis läks küll libedaks. Sonkisime spagettides käte ja kulbi ja pulkadega, libistasime, pigistasime, loopisime laiali ja korjasime jälle kokku ja nii hästi palju kordi järjest, täpselt nii, nagu igale lapsele meelepärane oli. Vahepeal sai spagette ka suurde ja imepisikesse topsi panna. Suuremasse oli lihtsam, aga pisemasse huvitavam! Siis proovisime veel spagette kääridega lõigata. Sellist imetegu polnud veel ükski laps oma elus teinud.
Lõikumist jagus ikka väga tükiks ajaks ja kui käsi väsis, siis sai spagette niisama jälle sisse ja välja ja laiali ja rulli ja edasi ja tagasi paigutada. Ja et asi VEELGI libedamalt sujuks, siis soristasime ka veidi kliistrit kandikule.

Viimase lihvi andsime värvidega. Kas Sina oled kunagi spagette pintsliga värvinud? Ei olegi? Väga teraapiline tegevus, tasub kindlasti proovida!
Läbi sellise sensomotoorse tunni õppisid lapsed materjali sügavuti tundma ja sellega katsetama - libedaks tegemine, rebimine, pigistamine, lõikumine, segamine teise ainega jne Lisaks õppisime värve (punane, kollane, sinine, lilla) ning värve segades uute toonide saamist. Olid väga rahulikud ja süvenenud tunnid.

Haldjapere cateringi kiituseks ka paar sõna: töötas hästi. Kõik vähem ja rohkem näljased said lisaks mängule ka kõhud korralikult täis!

Eelmine
Jänese aastasse hüppamine
Järgmine
Tordipidu

Lisa kommentaar

Email again: