Tibu tibu tibu!

-

Munapühadenädalal võtsime loomulikult teemaks selle, kumb oli enne- kas muna või kana?

Pika arutelu tulemusena ilmutas ennast meile kana. Ta oli ennast peitnud ära aga lapsed on head detektiivid ning seega ei jäänud tema peidukoht kauaks saladuseks. Kui uurisime kanalt, kas ta on nõus meile muna munema, siis oli ta nõus sellel tingimusel, et me teeme talle pesa. Pesa sai tehtud korvi sisse ja patjadega vooderdatud. Nüüd oli kanake rahul ja jäi laua alla pesasse munele.

Meie aga leidsime kollased mängumunad, mida proovisime veeretada kaldtee peal ja läbi toru. Päris hästi veeresid ja suur pluss oli see, et ükski ei läinud katki.

Pärast munade veeretamist avastasime, et provva kana oligi meile ühe ilusa muna munenud. Tegime talle selle eest mitu paid. Aga see polnud veel kõik. Kanaemme ütles, et nüüd ta hakkab muna hauduma. Ohhoo, ja sealt peaks siis pärast haudumist lausa tibu välja kooruma! Oh seda põnevust. Jätsime kana hauduma ja hakkasime meisterdust ette valmistama.

Austasime väikesest munadepühadekaardist. See tuli väga värvikirev.

Selleks, et igaüks saaks endale oma tibu meisterdada, oli vaja papist tibu keha. Ja siis oli see tibu vaja kollaseks saada. Proovisime erinevat moodi: plastiliiniga, liimi ja krepp paberiga. Sai pehme ja kollane. Tibu sai endale silmad ja noka ka, punasest paberist rebitud. Meil oli ka karbi sees värvilisi sulekesi, mis sai tiibadeks kinnitatud. Nii numpsikud tibud said!

Nüüd oli veel neile pesa vaja. Selleks tegime kahest papptaldtrikust "munakoore". Ühe taldriku rebisime või lõikasime keskelt pooleks ja alumise poole liimisime teise, terve taldrikuga, kokku. Ülemise poole kinnitasime nurgast metallneediga nii, et ülemine pool liikus ja käis lahti. Ja kui tibu oli muna sees, siis sai ta sealt välja piiluda. Karvase värvilise traadi kinnitasime ka, et tekiks väike sang ja muna koos taibuga saaks igale poole kaasa võtta.

Beebide ringis me tibule munakoorepesa ei teinud, vaid asetasime nad pildile, kuhu tekitasime värvide ja paberitega rohelust, taevast, pilvetupse ja tibule toiduks kaerahelbed.

Lõpetuseks lisasime munakoore sisse või pildile ka mõned värvilised pabermunad. Neid sai teha kirjust paberist augurauaga või ise lõigata-värvida.

Mõtlesime juba lõpetada ja koju minna, kui kuulsime laua alt piiksumist. Leidsime kana pesast hiiglasliku ümmarguse tibu! Kana ise enam ei mahtunudki pessa. Aga tibu oli see eest võlutibu. Kui talle pea sees asuvasse pilusse poetada pabermuna, siis munes ta kohe ühe šokolaadimuna asemele! Nii sai iga laps suu magusaks ja minna oma tibuga mullitantsu tantsima.Eelmine
Ussikesed
Järgmine
Vitamiinisupp

Lisa kommentaar

Email again: