Vitamiinisupp

-

Selleks, et algaval kevadel oleks palju jaksu ja energiat, otsustasime uut nädalat alustada vitamiinisupp valmistamisega.


Kõigepealt proovisime loetleda kõiki nämmasid suppe, mida teame. Kanasupp ja frikadellisupp tundusid olevat ühed populaarsemad.
Nüüd oli aeg teha väike mäng ja kallasime vaibale terve hunniku esemeid ja produkte. Oli vaja need ära sorteerida ning vaadata, mis kõlbab supi sisse, mis mitte. Jagasime supi asjad keedupottidesse ning asetasime pliidile. Segasime kulbiga ning maitsesime. Jätsime nad podisema ning asusime igaüks oma suppi tegema.
 Kõigepealt oli vaja joonistada pott. Seda sai teha suure potikaane abil. Sangad joonistasime väiksema topsi abil. Ilus suur pott sai.

Nüüd lisasime vett, ehk tegime poti sisu kliistri ja pintsliga kokku. Mõnus märg sai.

Ja hakkasimegi hakkima. Lõikelaual tükeldasime nii porgandit, kartulit kui kapsast. Katsime tükke värvi sisse ja vajutasime potti kujundeid. Mõned tükid lisasime ka niisama. Siis lisasime lõnganuudleid lõigates neid kääridega parajaks ja rebisime vatist klimpe. Maitsestasime suppi soolaga ja pipraga. Lõpuks lisasime maitserohelist ka, rohelisi paberitükikesi.

Selleks, et oma kokku keedetud suppi maitsta, oli vaja meisterdada endale lusikas. Võtsime puiduapaatli ning papitüki ja liimisime või teipisime need kokku.

Nüüd saime suppi mekkida lürp, lürp.

Supp sai suurepärane!


Eelmine
Tibu tibu tibu!
Järgmine
Vee- ja vahumängud

Lisa kommentaar

Email again: