Tere tulemast Beebiviiplemisse!
Lisainfot meie programmi kohta leiad: fb.com/Beebiviiplemine 

Kontakt: beebiviiplemine@gmail.com / tel: 5056481 (Karoliine).
3-minutise selgituse, millega tegu, leiad siit:
http://bit.ly/Beebiviiplemise-lühivideo
Kuula ka pikemat selgitust: http://bit.ly/video-beebiviiplemine-mis-kellele-miks
Kursuste täpsema sisu nädala kaupa leiad siit: http://bit.ly/Beebiviiplemise-kursuste-programmid

Mis on beebiviiplemine?
Beebiviiplemine on beebide muusikaring, kus õpime läbi laulude, tantsude, pillimängu ja salmikeste Eesti viipekeele viipeid.
Kas teadsid, et beebid on võimelised meiega suhtlema ammu enne rääkima hakkamist? Laps ütleb oma esimesed sõnad tavaliselt umbes aastaselt. Kui aga kuuljate lastega kasutada lisaks tavapärasele kõnele ka viipeid, võivad esimesed teadlikult tehtud ja tähendust kandvad viiped ilmuda lapse “kõnesse” juba 8-9-kuuselt, mõnel juhul veelgi varem!
Beebidega viiplemine aitab edukalt ületada seda frustreerivat aega, mil lapse passiivne sõnavara (ehk meie öeldust aru saamine) ja arusaamine maailmast on juba üksjagu suur, aga kõneaparatuur veel suhteliselt ebaküps ning võime end teistele selgeks teha on piiratud. Kujutage ise ette kui jännis see väike inimene on… näe, tahaks öelda, aga ei tule välja! Minust ei saada aru! Mind ei mõisteta!
Viibete kasutamine võimaldab beebidel, kes veel ei räägi, suhelda oma vanemate ja teiste pereliikmetega ning väljendada oma vajadusi ja soove - näiteks anda märku kui nad soovivad süüa või juua või siis lihtsalt juhtida meie tähelepanu asjadele, mis neid köidavad ja mida nad tahavad meiega jagada. Öelda seda, et nad kuulsid linnukest laulmas akna taga või nägid naabri kassi õues jalutamas või et “Kuhu küll on kadunud mu lemmik auto?!” Andes beebidele võimaluse end viibetega väljendada, saame harukordse sissevaate sellesse, milline on nende maailm ning mis neile oluline on.
Mujal maailmas on kuuljate ja normarenguga beebidega viiplemist (baby signing) kasutatud juba aastakümneid. Eestis on meie programm ainus omataoline ning täielikult eesti viipekeelel põhinev. Programmi luues oleme konsulteerinud eesti viipekeele spetsialistidega.
Tunnid
Beebiviiplemise programm koosneb kümnest ca 30-45 minuti pikkusest laulutunnist, mille jooksul õpime läbi laulu-tantsu-pillimängu üle 250 igapäevaelu puudutava viipe (rutiinsed tegevused, igapäevased esemed, söögid, pereliikmed, loomad-linnud, transpordivahendid jne).
Enne igat tundi saadame sulle meeldetuletuskirja tunni teemaga, enne tundi võid alati saata meile soove viibete osas, mida kindlasti sooviksid selle teema raames õppida. Peale igat tundi saad käsilehe, kus on toodud tunnis läbitud kõige olulisemad viiped videotena ning mõningate laulude-salmide sõnad, et saaksid neid koduski lapsega kasutada. Samuti oleme käsilehtedel pikemalt lahti kirjutanud beebiviiplemist ja lapse kõne arengut puudutavaid teemasid, ikka selleks, et teaksid, kuidas tunnis õpitut kodus omal käel rakendada ning tunneksid ära lapse esimesed viipekatsetused ja viiplemise erinevad arengufaasid.
Lapse jaoks on tund nagu beebide lauluring, kus ta saab rõõmu tunda muusika ja laulu sees olemisest, lapsevanema jaoks on see aga koht, kus õppida üks põnev uus oskus, millega lapse arengut toetada ning mida lapsega kodus praktiseerida. Tunnis kasutame nii teada-tuntud lastelaule kui ka pärimuslikke viise. Grupi suurus kuni 10 last.
Kellele?
Beebide tundidesse ootame eelkõige 6-12-kuuseid lapsi. Erandid on võimalik läbi rääkida, sest õigupoolest pole kunagi liiga vara ega liiga hilja viiplemisega alustada. NB! Tunnid on mõeldud kuuljatele normaalarenguga lastele (see tähendab, et me ei asenda logopeedide / kõneterapeutide tööd ega õpeta ka viipekeelt vaegkuuljatele).

Mudilaste tundidesse ootame beebide kursuse juba läbinud ca 12-24-kuuseid põnne, kes tammuvad juba rohkem oma jalal ringi ja kellega saab teha lihtsamaid ringmänge jms. Mudilastega hakkame õppima viipeid veidi keerukamate mõistete (nt värvid, vastandid, lihtne loendamine jms) kohta ning lapsevanematele õpetame selgeks eesti viipekeele sõrmendtähestiku.
Jooksvad uudised: fb.com/Beebiviiplemine