Skulptuur issidest Haldjapere moodi

-
Sel nädalal valmistusime pühapäevaseks isadepäevaks. Loomulikult harjutasime hommikust äratuslaulu. Saab lärmakas hommik olema:):):)
Aga meisterduseks tegime skulptuuri issist (mõni ka vanaisast).

Alustasime suu tegemisest. Selleks kasutasime punast värvi ja korki. Tembeldasime terve paberi punaseks ja panime kuivama.

Järgmiseks võtsime ette silmad. Ai, kui raske see silmade tegemine oli. Kasutasime parja suurusega ümmargust topsi, mille järgi oli hea ümmargune ring teha. No tuli üsna ringi-kujuline:) Tegime 2 tk. Seejärel joonistasime ringide sisse mustika/rosina - kes mida. Ja siis asusime kääridega kallale. Ossa - mõnede jaoks oli see esimene kord kääridega lõigata. Aga tuligi välja - vähemalt 5 sälku sai küll. Esimese korra kohta tubli saavutus. Kes rohkem ei jõudnud lõigata, siis rebis edasi. Kes jõudis, lõikas lõpni.

Nüüd asusime skulptuuri kallale. Võtsime väiksemat sorti õhupalli, millele esmalt tõstsime peale kliistri-pva-liimi segu ja siis hakkasime laduma peale ajalehetükke. Vahepeal tõstsime või valasime taas liimi. See oli nagu peitus. Peitsime õhupalli ära. Kõige lõpuks liimisime peale silmad, suu ja juuksed, habe, vuntsid. Oi, Haldjapere laste isadel on lillasid, siniseid, rohelisi, lokkis, sirgeid, hõredaid, paksusid - ehk siis igasugu juukseid. Vahepeal oli küll tunne, et tahaks neid isasid kohe näha. Tundub, nagu punt Villu Tammesid elab Tartus:)

Nii vahva sai! Toredat pühapäeva koos isade ja vanaisadega!
Eelmine
Soolataigna nädal
Järgmine
Rõõm kritseldamisest

Lisa kommentaar

Email again: